Lovely Flash templates from TemplateMonster!

Služby

Našim hostům nabízíme:

  • Vybavená kuchyně pro Vaši spokojenost.
  • Skvělé místo pro Váš odpočinek.
  • Voda, teplo a elektřina již c ceně
  • Volná wi-fi síť zdarma

Okolí

Městečko Lázně Bohdaneč leží v polabské nížině 8 km severozápadně od Pardubic a má cca 3 000 obyvatel. Lázeňská historie sahá do r. 1897, kdy zdejší rodák Jan Veselý začal využívat blízká bohatá ložiska rašeliny k léčebným účelům. V roce 1913 byl uveden do provozu nově vystavěný pavilon Gočár a byly zřízeny sluneční a vzdušné lázně. V dalším období dochází k dalšímu rozvoji a věhlasu těchto lázní.

Lázeňství
založení slatinných lázní v roce 1897, rozsáhlé ložisko kvalitní slatiny. Její pomocí se zde léčí nemoci pohybového ústrojí a různá zánětlivá onemocnění. V Lázních Bohdaneč se nachází věhlasné lázeňské zařízení s kouzelnými kolonádami a lázeňskými budovami obklopenými zelení, které je vyhledávaným místem zdraví,odpočinku blahodárného klidu.

Hipoturistiku nabízí jezdecký oddíl TJJ Pegas nebo WESTERN RANČ vyjížďky na koních.

Rybníkařství umožňuje sportovní rybaření, Bohdanečský rybník a rybník Matka. Opatovický kanál v jeho rákosinách a na loukách hnízdí vzácné vodní ptactvo vyskytují se tu chráněné druhy vodních a slatinných rostlin.

Mikroregionem Bohdanečsko vedou cyklistické trasy, “Podél Opatovického kanálu“( č.4039,4040,4041,4272,-4276), které navazují na Labskou stezku.Romantická zákoutí lákají k cyklistickým výletům

Golfové hřiště je velmi citlivě zasazeno do zajímavé přírodní lokality v těsné blízkosti Lázní Bohdaneč a nabízí skutečně sportovní zážitek. Hřiště patři k nejnáročnějším v České republice (CR 73, SR 129 ), je ale projektováno tak, aby bylo „milosrdné“ pro hráče s vysokým HCP a jeho obtížnost se zvyšuje pro hráče s nízkým HCP.

V Pardubickém kraji je velký výběr hradů a zámků, které lze navštívit.